Online HGS’ye Nasıl Üye Olunur?

Boğaz köprüleri ve otoyollarda hızlı geçiş sisteminin yürürlüğe girmesi ile OGS ve KGS sistemleri son bulmuştur. OGS ve KGS’nin sonlanması ile de boğaz köprüsünü ve otoyolları kullanmak isteyen araç sahiplerinin HGS’ye üye olmaları bir zorunluluk oluşturmuştur.

HGS kartına sahip olmak isteyen araç sahipleri ya anlaşmalı bankalar aracılığıyla ya da PTT şubelerinden birine başvuruda bulunarak HGS kartlarını alabilirler. HGS kartlarını almak isteyen kişiler ilgili kurumlara istenilen belgeleri alıp gitmeleri gerekmektedir.

İstenilen belgeleri temin edemeyen araç sahipleri HGS kartlarını alamazlar. Bu belgeler; nüfus cüzdanı fotokopisi ve araç ruhsatıdır. HGS kartlarını 5 TL gibi uygun bir miktarla almak mümkündür. Eğer bir PTT veya banka şubesine gitmeye imkânınız yoksa yolda, köprüde bakiyeniz bitti bu durumda ne yapacaksınız? Cevabı oldukça basit HGS’ye online başvuru yapabilirsiniz. Teknolojik ilerlemeler HGS sistemini de etkilemiş ve artık online HGS alınabilmektedir.

Bu sistem sayesinde bakiyenizin bitmesiyle aracınız kaçak sayılmaz, geçiş ücretini bir hafta içerisinde yatırmak mümkündür. Bu meblağın bir haftada yatırılamaması durumunda ise cezai işlem uygulanmaktadır. Online HGS sistem şöyle gerçekleşir: ilk olarak internet üzerinden HGS sistemine giriş yapıp müşteri hizmetleri sayfasına girmeniz gerekmektedir.

Açılan sayfaya üye olunur. Ardından TC kimlik numarası ile şifre belirlenir. Şifre onayının ardından güvenlik kodunu da girmeniz gerekmektedir. Son aşamada altta yer alan kayıt butonuna tıklanması gerekmektedir.

1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir