Hgsde Son nokta

Hgs ve Ogs Yüklemeleri Sorunu

 

Hgs ve Ogs yüklemelerinde bir hayli sıkıntı yaşayan araç sahipleri bir an önce yetkililerden bu sorunu halletmeleri konusunda yardım bekliyorlar.

Hgs yüklemeleri için PTT sıraları beklemeyen araç sahiplerinin farklı yerlerde komisyonsuz olarak hgs yükleme yapabilmek  ve yollarına devam etmek istiyor bu nedenle yetkililerden yardım istiyor. Bazı firmalarda hgs yükleme işlemleri komisyonlu bir şekilde hizmet veriyor. Örnek olarak 20 tl lik bir hgs yükleme işlemi yapılmak istenildiğinde 9 tl komisyona tekabül ediyor bu komisyonu ödemek istemeyen araç sahipleri PTT’ nin anlaşmalı olduğu kurumlarını istiyor ve oralardan hgs ve ogs işlemlerini halletmek istiyor.

Ayrıca Ptt genel müdürlüğüne ait olan hgs bakiye yükleme sitesinden alınan komisyonun gereksiz olduğu konusunda defalarca dilekçe yazan ve şikayette bulunan araç sahiplerinin. Devletin malına para ödüyoruz birde üstüne komisyon ödüyoruz saçmalığının bir an önce önüne geçilerek bizler için yapılan duble yol ve köprülerin bakiye yükleme konusunda komisyonsuz olmaları için ellerinden geleceklerini yapacaklarını dile getirdiler.

Bayram’ da beklenen herzaman ki ücretsiz otoyol ve köprü geçişleri ise yine yapacağını yaptı ücretsiz olarak geçilen otoyol ve köprülerden direk ücret kesildi içinde bakiyesi olmayan araçlar içinde direk cezai işlem uygulandı. Bu Konuda biz haber blogu olarak tüm araç sahiplerini uyariyoruz. Geçiş ihlali yapan tüm araçların bir an önce bakiyelerinin yüklenmesi ve yollarına devam edilmesi gerektiğini dile getiriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir